İŞ ORTAKLARIMIZ

ORTAKLARIMIZ alanlarında lider firmalar3 Ağustos 1999 tarihinde Turkcell İletişim Hizmetleri A. Ş'nin 4. dış iştiraki olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde abonelerine hizmet vermeye başladı.

Abonelerine sunduğu mobil ses ve veri iletişimine dayalı hizmetlerin çeşitliliğini, kalitesini ve buna bağlı olarak abone sayısını da artırarak gelişimini yıllar içerisinde sürdürdü.


1995’te kurulan Profen, büyümekte olan AR&GE merkezi ile Haberleşme Teknolojileri, Savunma Teknolojileri, Teleport & Uydu Network Hizmetleri, Medya & Yayıncılık, EPC ve Yaşam Bilimleri sektörlerine ürün ve hizmet sunan global bir şirkettir. Merkezi İstanbul’da bulunan Profen; Ankara, Konya ve Twekesbury (İngiltere) ofisleri ile dünya çapında yenilikçi ve yüksek teknoloji çözümler sunmaktadır.

Profen, bünyesinde barındırdığı farklı grup şirketleri Profen İletişim Teknolojileri, Profen Savunma Teknolojileri, Profen Uydu Hizmetleri, Profen İnşaat, Profen UK ve Yaşam Bilimleri ile ticari ürünlerden askeri projelere uzanan geniş bir sektör yelpazesinde uzmanlık ve bilgi sahibidir. Her grup firması yer aldığı sektörlerde firma çalışanlarının başarı ve verimini artırmayı hedefleyerek teknik yenilikler alanında eğitime yatırım yapmayı önemsemektedir. Grup firmalarının deneyimli ve yetkin personeli, güvenlik, kültürel farklılık ve çevresel faktörlerin belirleyici olduğu ortamlarda üstün iletişim ve proje yönetimi becerileri sergileyerek her ölçek ve bütçede proje teslim edebilmektedir.

Profen, Telekomünikasyon Altyapıları, Uydu Yer Kesimi Sistemleri, Veri Merkezi tasarım ve kurulumu, Savunma Teknolojileri, EPC ve Yaşam Bilimleri olmak üzere farklı teknoloji ve disiplinleri bir araya getiren çözümler üreterek faaliyetlerine devam etmektedir.

Tecrübeli saha personeli ile müşteri hizmetlerindeki deneyimli teknisyen ve mühendisler tarafından telefon veya e-posta aracılığıyla 7/24 önleyici ve düzeltici bakım desteği sağlamaktadır. Nöbetçi personeli ile teknik destek gerektiren herhangi bir sorun oluştuğunda en kısa sürede müdahale edebilmektedir.

Bünyesindeki AR-GE merkezi ve teknik laboratuvarlar ile ürün ve sistemlerin gereksinimlerine uygun test edilerek üretilmesini sağlayan Profen, AR-GE Merkezi ile ürün geliştirmeden satış sonrası bakım ve onarım hizmetlerine uzanan kapsamlı hizmet yelpazesi ile itibarını güçlendirmekte ve satış sonrası bakım ve onarım hizmetleri ile müşteri ihtiyaçlarını tek noktadan karşılayabilmektedir.
Geomatics Group, 1996 yılında kurulmuş ve faaliyet süresince GPS/GNSS Uydu Teknolojileri, Sabit GNSS İstasyonu, CBS Ürünleri ve Yerli yazılım çözümleri, Nivo ve Total Station ölçü aletleri, yersel ve mobil lazer tarayıcılar, mobil araç üzeri CBS veri toplama cihazları, satış ve teknik servis hizmetleri ile mühendislik projeleri, coğrafi bilgi sistemi çalışmaları gerçekleştirmektedir. 2014 yılından itibaren insansız hava aracı platformları AR-GE, üretim ve satış hizmetleri de sağlamaktadır.

Genel Müdürlüğümüz Ankara’ da olup İzmir, Samsun ve Diyarbakır’da da bölge müdürlüklerimizle birlikte yaklaşık 50 kişilik tecrübeli kadromuzla siz değerli müşterilerimize en son teknolojiyi makul ücretlerle sunmakta ve projelerinizi uygun donanımlar ile gerçekleştirmekteyiz. Firmamız sadece teknik cihazlar tedarik etmeyip ayrıca 26 senelik tecrübemizle danışmanlık faaliyeti de göstermekte olup projelerinize uygun yazılım / donanım çözümleri sunmaktadır.

Firmamız, Harita, İnşaat ve diğer arazi tabanlı mühendislik sektörlerinde kullanılan ileri teknoloji teknik cihazlardan Trimble, Spectra Precision, Nikon Total Station ve Nivo, Seco markaları ile Mio marka El Tipi GPS, Tablet ve endüstriyel dayanıklı cep telefonu ve GeoSlam Lidar ürünlerinin Türkiye’de tek yetkili temsilcisidir. Ayrıca yerli malı olarak ürettiğimiz insansız hava araçlarımızla (Drone, VTOL, Sabit Kanat) sınırların ötesine geçmekteyiz.
ATLAS Savunma ve Havacılık, AYTEKİN ailesinin şirketlerindendir. Aytekin ailesi sahibi olduğu; Armatörlük, İnşaat, Uluslararası Ticaret, Enerji ve Turizm firmalarının yanında Savunma Sanayi’nde de faaliyet göstermektedir. En eski şirketi 1955 yılında kurulmuş olup, tüm şirketleri Dünya Ticaret hayatında bu güne kadar başarıyla faaliyet göstermiştir. Savunma Sanayi’ne 2000 yılında girmiştir ve dünyanın önde gelen büyük firmalarıyla birlikte Türkiye’nin yanı sıra Dünyanın birçok Ülkesinde Savunma, Havacılık ve Denizcilik alanlarındaki çalışmalarına başarıyla devam etmektedir ve Firmanın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Çağatay Aytekin yapmaktadır.

ATLAS çalışmalarına temsilcilik, danışmanlık, distribütörlük başlıklarının yanında Amerika, İngiltere, Almanya ve Hong Kong’daki kardeş firmaları aracılığıyla Ana Üretici Firmalardan satın aldığı malları depolayarak son kullanıcılarla buluşturmaktadır.

ATLAS olarak Uluslararası güçlü bir Savunma/Havacılık Firmasıyla ya da kendi başına Türkiye’de yatırım yaparak Üretim, Bakım ve Onarım Merkezi kurarak Dünyaya hizmette bulunmak üzere araştırma, çalışma ve görüşmelerine devam etmektedir, bunun yanında konuyla ilgili olarak firma ve kuruluşların her türlü teklifini değerlendirmeye de hazırdır.

ATLAS, Türkiye’de Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM), Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Genel Kurmay Başkanlığı (Gen Kur), Hava Kuvvetleri Komutanlığı (HvKK), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DzKK), Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK), Sahil Güvenlik Komutanlığı , Jandarma Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Tüm Bakanlıklar, Sivil Havacılık Firmaları, Tersaneler ile Vakıf ve Özel Savunma ve Havacılık firmaları ile çalışmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra, web sitemizde bulunan ‘AKTİVİTELER’ bölümünde belirtilen tüm konularda Dünyanın birçok Ülkesinde doğrudan veya dolaylı çalışmalarımız olmuştur ve bu çalışmalar devam etmektedir.

ATLAS olarak Uluslararası güçlü Savunma ve Havacılık Firmalarının Hisse Senetlerini de toplamaktayız.

Ayrıca, şirketlerimiz bünyesinde bulunan Uluslararası Ticaret ve Sözleşmeler Hukukundaki uzman Hukuk Departmanımız ile çalıştığımız firmalara hukuki destek de vermektedir.

ATLAS, Uluslararası Ticaret kurallarını çok iyi bilen ve özümsemiş, son derece iyi bir donanıma sahip, güçlü kadrosu ile etik ve güvenilir bir firmadır. Çalışma prensipleri çerçevesinde Askeri, Sivil ve Endüstriyel Sektörlerde işlevsel ilişkileri bulunmaktadır. Sektörlerde uzun yıllar gerektiren bu ilişkiler ATLAS’ı potansiyel iş İmkanları’nın bugünü ve geleceğinde kilit pozisyonda tutmaktadır.
BMS Savunma Teknoloji, üretimin ihracat operasyonunda yapay zeka ve çok disiplinli mühendislik yaklaşımlarını kullanarak savunma sanayi, havacılık ve imalat sanayi sektörlerinde yenilikçi sistem, ürün ve çözümler sunan lider bir küresel şirkettir.

* Savunma Sanayine Giriş 2007,
* İHA Geliştirme ve Üretim 2014,
* %67 Yerli Ürün Belgesi,
* Türk Silahlı Kuvvetlerinde, 65 diğer devlet kurumunda kullanımda olan 90 Yerli İHA,
* Tüm uçan İHA'ların yedek parça, bakım ve onarım hizmeti verilmektedir. 
* Savunma Sanayi İHA ve daha birçok alanda yurt içi ve yurt dışında faaliyet göstermek amacıyla BMS İleri Teknoloji A.Ş. kurulmuştur.